תמונה של אמריקן סטייל פיצה

אמריקן סטייל פיצה (פיצה אמריקנה)

פיצהלאב » האנציקלופיצה » אמריקן סטייל פיצה (פיצה אמריקנה)

מה זה אמריקן סטייל פיצה, מה המאפיינים וההיסטוריה שלה, מה לצפות כשאוכלים אותה ואיך מכינים אותה באופן כללי? בפוסט הזה תמצאו את כל המידע על האמריקן סטייל פיצה

מתוך: המדריך האולטימטיבי לסוגי פיצות

רקע כללי ומאפיינים של אמריקן סטייל פיצה

את האמריקן סטייל אפשר בקלות להגדיר גם כ"פיצה תעשייתית/בייצור המוני". זו הפיצה שאנחנו מכירים מהרשתות האמריקאיות בארץ (פיצה האט, דומינו'ס, פאפא ג'ונס), וזו גם הפיצה שנמכרת בהרבה פיצריות בארץ שלא מתמחות בסוג פיצה ספציפי (תחשבו פיצריה שכונתית טיפוסית, או בסגנון של אמריקן פיצה / דומינו / פרגו / פיצה שמש). 

מה מאפיין את האמריקן סטייל? אם אתם שואלים אותי, דבר אחד עיקרי – פיצה שהפוקוס המרכזי שלה הוא יכולת ייצור מהירה, זולה ושלא דורשת כוח עבודה מיומן (כלומר: פיצה שגם נער חסר ניסיון בן 16 יוכל להכין לאחר הדרכה של כמה שעות בודדות). ולפני שיצלבו אותי – זה לא דבר שהוא בהכרח רע (ויעידו המכירות של כל הפיצריות הנ"ל); זו פשוט התאמה של המוצר לצורך העסקי.

מבחינת מאפיינים של הפיצה עצמה, מדובר בפיצה עגולה בעובי בינוני, אחוז מים יחסית נמוך, דחוסה ולעיסה, עם אחוז גבוה של שמן צמחי (לא זית) וסוכר, ושנאפית בתנור מסוע. רוטב העגבניות על הפיצה לרוב יהיה מתובל בצורה משמעותית (מונוסודיום גלוטומט מישהו?), והתוספות – תוספות סטנדרטיות של כל פיצריה שכונתית (שהבסיס היחסית עבה יחזיק בקלות). הגבינה יכולה להיות מוצרלה (דומינו'ס), צהובה (פיצה שמש), או שלא נדע, תחליפים.

שורשים והיסטוריה

בניגוד לסוגי פיצות אמריקאיות אחרים להם מסורת ושורשים תרבותיים משמעותיים, לאמריקן סטייל אין מסורת תרבותית של ממש מאחוריה,. מדובר, בגדול, ב"מסחור" של פיצה לכדי רשתות ענק שהרימו אופרציה של ייצור להמונים, לכן גם אין יותר מדי מה להרחיב בסעיף זה. ואם בכל זאת ננסה, אז האמריקן סטייל נוצרה בסביבות שנות ה-50, בהן נוסדו סבארו (1956), פיצה האט (1958), פיצה דומינו'ס (1959) וליטל סיזר'ס (1960), כשאליהן הצטרפה פאפא ג'ונס בשנת 1984.

למה לצפות כשאוכלים אמריקן סטייל פיצה?

הטעם שכולנו מכירים מרשתות כמו דומינו'ס, פאפא ג'ונס, האט, וכן פיצריות שכנותיות גנריות כמו פיצה שמש, פיצה פרגו, דומינו ועוד. הבצק די תפל וחסר טעם, רוטב העגבניות מתובל מאוד ונעשה שימוש בהרבה מאוד גבינה (ברשתות הגדולות כמו האט, דומינו'ס ופאפא ג'ונס מדובר במוצרלה באיכות גבוהה).

הכנה של אמריקן סטייל פיצה

באופן כללי ביותר: 55-58% מים, 2-6% שמן, 1-5% סוכר. לחצו כאן למעבר למתכון של הפאן פיצה של פיצה האט, שמהווה בסיס טוב להכנה של אמריקן סטייל פיצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *