תמונה של פיצה מרינרה

פיצה מרינרה (Marinara)

פיצהלאב » האנציקלופיצה » פיצה מרינרה (Marinara)

מה זה פיצה מרינרה, מה המאפיינים וההיסטוריה שלה, מה לצפות כשאוכלים אותה ואיך מכינים אותה באופן כללי? בפוסט הזה תמצאו את כל המידע על הפיצה מרינרה

מתוך: המדריך האולטימטיבי לסוגי פיצות

רקע כללי ומאפיינים של פיצה מרינרה

המרינרה מורכבת מארבעה רכיבים בלבד – רוטב עגבניות, אורגנו, שום פרוס דק ושמן זית – ללא מוצרלה. במקומות מסויימים מוסיפים גם אנשובי (באופן אירוני – ברומא, מרינרה עם אנשובי נקראת "נאפוליטנה", בעוד בנאפולי, מרינרה עם אנשובי נקראת "רומאנה"). בהקשר הרחב של סוגי פיצות שונים, המרינרה היא צורת הרכבה של הפיצה, שאפשר ליישם על כל סוג פיצה (נקראת גם "פיצה עגבניות" או Tamato Pie/Pizza).

שורשים והיסטוריה

המרינרה, שידועה גם כ"נאפוליטנה", היא האחות הגדולה של המרגריטה, ונחשבת לאחד מסוגי הפיצות העתיקים בעולם. מקור השם "מרינרה" מעט מבלבל ומעלה קונוטציה של ים ("מארין"), אבל למרינרה עצמה, לפחות על פניו, אין קשר ישיר למאכלי ים ,או לים בכלל. אז מה כן מקור השם מרינרה?

השורשים של המרינרה מגיעים מסוף המאה ה-18 / תחילת המאה ה-19, והם, כמו המרגריטה, נטועים באגדות אורבניות. כל אגדה אמנם שונה מעט בתוכן, אך כולן מובילות לאותו נתיב ימי שנתן לה את שמה – על שם המלחים והדייגים של אזור נמל נאפולי שנהגו לאכול אותה.

האגדה הפופולרית ביותר בהקשר של המרינרה היא שהיא נוצרה על ידי פיציולו שהכין אותה למלחים ולדייגים של נמל נאפולי כאוכל פשוט, מזין ושמסמל את ההיסטוריה הקולינרית של העיר – עגבניות, שמן זית ובזיליקום בלבד. במקור הוסיפו למרינרה גם אנשובי, אך בהינתן התנודות במחיר ובזמינות שלו, הוא לא היה מרכיב קבוע על הפיצה. בעבור הזמן ובעקבות תלונות של הדייגים והמלחים על "חוסר טעם" בפיצה, הוסיף הפיציולו את הרכיב הרביעי שלה – השום – והשאר היסטוריה.

אגדה נוספת מדברת על נשות המלחים שהכינו לבעליהן פיצה לאחר ששבו ממסע ארוך בים. הן השתמשו ברכיבים זמינים הכוללים שום ואורגנו מיובש, כשהאמונה באותה עת הייתה שיש להם תכונות מחטאות שיעזרו למלחים לשמור על הבריאות שלהם. עוד אגדה בסגנון דומה מתארת מלחים שהביאו ממסעותיהם בים מלאי של שום ועגבניות ששומשו לטיפול מונע במחלת הצפדינה (שנפוצה בקרב מלחים), וכששבו הביתה השתמשו במלאי השום והעגבניות להכנת המרינרה.

יהיה מקורה המדויק של המרינרה אשר יהיה, היא הפכה לסמל אייקוני כחלק ממורשת הפיצה בנאפולי, וכיום היא אחד מסוגי הפיצות שמסמלים יותר מכל את הפשטות של המטבח הנאפוליטני, במיוחד בשנים האחרונות בה הפיצה הנאפוליטנית צברה פופולריות רבה. המרינרה, כמו המרגריטה, מוגנת ע"י ארגון ה-AVPN.

למה לצפות כשאוכלים מרינרה?

טעם פשוט אבל עז שמביא לידי ביטוי את איכות חומרי הגלם.

הכנה של פיצה מרינרה

מורחים את רוטב העגבניות (באופן מסורתי, מעגבניות סן מרזנו כמובן), עליו מפזרים אורגנו מיובש, פרוסות שום טרי חתוכות דק ומעל זילוף של שמן זית בצורת ספירלה מהמרכז החוצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *