תמונה של פיצה מרגריטה נאפוליטנית

פיצה מרגריטה (Margherita)

פיצהלאב » האנציקלופיצה » פיצה מרגריטה (Margherita)

מה זה פיצה מרגריטה, מה המאפיינים וההיסטוריה שלה, מה לצפות כשאוכלים אותה ואיך מכינים אותה באופן כללי? בפוסט הזה תמצאו את כל המידע על הפיצה מרגריטה

מתוך: המדריך האולטימטיבי לסוגי פיצות

תחילה, תיקון טעות שחוזרת על עצמה הרבה: 
אימרו: מַרְגֶּרִיטָה (מבוטא: Mar-ghe-rita); מַרְגָּרִיטָה (Mar-gha-rita) זה קוקטייל, אמנם טעים, אבל לא פיצה 🙂

רקע כללי ומאפיינים של פיצה מרגריטה

הפיצה הכי פופולרית בעולם, וככזאת, לא בטוח שיש בכלל צורך להציג אותה. 

כמו אחותה הגדולה המרינרה, גם המרגריטה היא סמל של פשטות ומסורת והיא מורכבת מארבעה רכיבים בלבד: רוטב עגבניות, בזיליקום טרי, גבינת מוצרלה (באופן מסורתי באפלו מוצרלה) ושמן זית. שוב כמו המרינרה, גם המרגריטה היא צורת הרכבה של הפיצה, שאפשר ליישם על כל סוג פיצה.

שורשים והיסטוריה

האגדה מאחורי המרגריטה הוא אולי אחת המוכרות ביותר בעולם הקולינריה. היא מספרת על פיציולו בשם רפאלה אספוזיטו (Raffaele Esposito) שהיה הבעלים של פיצריה קטנה בשם 'Pizzeria di Pietro e Basta Cosi' במאה ה-19, ונחשב בעיני רבים כ"אבא" של הפיצה המודרנית. 

על פי הסיפור, בשנת 1889 אספוזיטו התבקש להכין פיצה מיוחדת לכבוד הביקור של המלכה מרגריטה משושלת בית סבויה, בת זוגו של אומברטו הראשון, המלך והריבון של ממלכת איטליה המאוחדת. אספוזיטו החליט ליצור פיצה בהשראה פטריוטית-נאפוליטנית שתכיל את צבעי הטריקולור של דגל איטליה: רוטב עגבניות (אדום), בזיליקום טרי (ירוק) וגבינת מוצרלה (לבן). האגדה מספרת שהמלכה כל כך אהבה את הפיצה, שהיא הפכה לסוג של מאכל לאומי וסימן לאחדות תרבותית באיטליה, שטרם האיחוד הייתה קרועה בינה לבין עצמה. בהקשר היסטורי, אמנם על פי מקורות המוצרלה כבר מצאה את עצמה על פיצה לפחות 80 שנה קודם לכן, אך במקרה של אספוזיטו, זו כנראה הייתה הפעם בה היא תקעה יתד סופי כמרכיב מרכזי בפיצה אותה אנחנו מכירים היום.

אמיתות הסיפור רחוקה מקונצנזוס כשיש היסטוריונים שמפריכים כל ביקור של המלכה מרגריטה בנאפולי, אבל דבר אחד בטוח – הרבה קמח עבר בטחנות של נאפולי מתחילת דרכה של המרגריטה כאוכל רחוב פשוט של מעמד הפועלים ועד למעמדה כסוג הפיצה הנפוץ והאהוב ביותר בעולם. המרגריטה כיום היא כמעט מילה נרדפת לפיצה ומשמשת מדד לאיכות בעולם הפיצה, כשטיב המרגריטה בהרבה מקרים נותן אמת מידה ליכולתו של הפיציולו שהכין אותה.

למה לצפות כשאוכלים מרגריטה?

טעם קלאסי של הפיצה שכולנו מכירים. עגבניות, גבינת מוצרלה ובזיליקום, שמתאחדים לכדי ביס מושלם.

הכנה של פיצה מרגריטה

מורחים את רוטב העגבניות (גם כאן, באופן מסורתי, סן מרזנו), מעל חתיכות של גבינת מוצרלה (באופן מסורתי באפלו מוצרלה, חתוכה לרצועות לא עבות מדי, שמפוזרות באופן שווה על שטח הפיצה), מעל מספר עלים של בזיליקום טרי, וזילוף של שמן זית בצורת ספירלה מהמרכז החוצה. ניתן להוסיף גבינה קשה מגורדת (פרמזן/פקורינו) בין שכבת רוטב העגבניות למוצרלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *