מִרְדֶּה

מתוך: מדריך הציוד להכנת פיצה ביתית

מִרְדֶּה (מבוטא: Mir-De), או כף פיצה, משמש להכנסה והוצאה של הפיצה מהתנור.

מרדה ממתכת

תמונה של מרדת מתכת

למה משמשת מרדה ממתכת

מרדה ממתכת משמשת ל:
הכנסה והוצאה של הפיצה מהטאבון (עדיף לא להשתמש במרדה מעץ בסביבה של אש גלויה);
הוצאה של הפיצה מהתנור (מרדות מעץ לרוב עבות הרבה יותר ממרדות ממתכת ולכן קשה יותר לשלוף בעזרתן את הפיצה החוצה).

המרדה, שלרוב תהיה מאלומיניום, יכולה להיות מחוררת או לא מחוררת. מרדה מחוררת משמשת בעיקר ל"סינון" של שאריות הקמח מפתיחת הבצק – אז אם אתם לא משתמשים בכמויות מאוד גדולות של קמח בפתיחה של הבצק, אפשר להסתפק במרדה לא מחוררת.

שימושים נוספים

הוצאה של מאפים (חוץ מפיצה) מהתנור/טאבון. ניתן להשתמש במרדה ככף סיבוב: לשלוף בעזרתה את הפיצה מהטאבון, לסובב את הפיצה על המרדה (מחוץ לטאבון) 90/180 מעלות, להחזיר לטאבון, וחוזר חלילה עד שכל הפיצה אפויה.

תחליפים

טאבון: להוצאה של הפיצה מהטאבון, ניתן להשתמש בכף סיבוב; להכנסה, ניתן להשתמש במרדה מעץ (לא מומלץ – בכל זאת עץ ואש). מעבר לזה – אין תחליף למרדת מתכת.

תנור: להכנסה של הפיצה לתנור, ניתן (ועדיף) להשתמש במרדה מעץ. להוצאה של הפיצה מהתנור, ניתן להשתמש במרדה מעץ (פחות מומלץ, אבל עובד). אם אין שום סוג של מרדה, ניתן לנסות להחליק את הפיצה לתנור באמצעות מגש שטוח ומספיק גדול (להניח על המגש נייר אפייה, עליו את הפיצה, ולהעביר לתנור; זה עובד, אבל הרבה פחות מומלץ).

איפה קונים מרדה ממתכת

ניתן לרכוש מרדות מתכת בגדלים שונים, מחוררות ולא מחוררות, דרך עמוד המוצרים של פיצהלאב (זול), או בחנויות ייעודיות (לרוב יקר).

מרדה מעץ

מרדת פיצה מעץ

למה משמשת מרדה מעץ

מרדת פיצה מעץ משמשת בעיקר להכנסה של הפיצה לתנור / טאבון (לא טאבון עמוק). בשל העובדה שעץ (לעומת מתכת) סופח לחות, הבצק באופן כללי פחות ידבק למרדת עץ לעומת מרדת מתכת, מה שמאפשר מרווח תמרון גדול יותר, והכנה של הפיצה על המרדה עצמה (פרקטיקה מוכרת בפיצריות אמריקאיות). נוסף על יכולת ספיחת הלחות, קימוח של מרדה מעץ מאפשר לקמח לחדור דרך החריצים המזעריים שבמרדה, מה שגורם ליצירת חוצץ בין המרדה לפיצה ותורם עוד יותר לכך שהפיצה לא תדבק למרדה.

באופן כללי, מרדה מעץ היא האופציה העדיפה להכנסה של הפיצה לתנור / טאבון לא עמוק (אך אם משתמשים במרדה מעץ להכנסה לטאבון, יש להיזהר מאוד שהעץ לא בא במגע עם האש הגלויה), ופחות מתאימה להוצאה של הפיצה מהתנור/טאבון. ובמאמר מוסגר: ממילא רובן המוחלט של המרדות מעץ מגיעות עם ידית קצרה מאוד (כמו בתמונה), כך ששימוש במרדה כזאת עם טאבון עמוק זה לא ממש אופציה.

שימושים נוספים

ניתן להוציא את הפיצה מהתנור (לא מהטאבון!) באמצעות מרדה מעץ; זה עובד, אך פחות מומלץ.

תחליפים

להכנסה של הפיצה לתנור, אפשר להשתמש במרדה ממתכת. אם אין שום סוג של מרדה, ניתן לנסות להחליק את הפיצה לתנור באמצעות מגש שטוח ומספיק גדול (להניח על המגש נייר אפייה, עליו את הפיצה, ולהעביר לתנור; זה עובד, אבל הרבה פחות מומלץ).

איפה קונים מרדה מעץ

ניתן לרכוש מרדות עץ דרך עמוד המוצרים של פיצהלאב (זול), או בחנויות ייעודיות (לרוב יקר).