תמונה של מדריך רכישה באמזון ואליאקספרס

מדריך לרכישה באמזון ואליאקספרס

פיצהלאב » רכישת ציוד להכנת פיצה » מדריך לרכישה באמזון ואליאקספרס

רוצים להזמין מוצרים מאמזון/אליקספרס? מעולה – הנה כמה דגשים שכדאי לדעת לפני ההזמנה

דגשים כלליים לרכישה באמזון ואליאקספרס

 • אמזון ואליאקספרס הן שתיים מקמעונאיות האינטרנט הכי גדולות בעולם, לכן אפשר להזמין משתיהן בראש שקט וללא כל חשש. הפרטים שלכם (לרבות פרטי אשראי) מאובטחים ברמה הכי גבוהה שיש. יצירת חשבון ורכישה באמזון/אליאקספרס היא פשוטה ולוקחת כמה דקות בודדות.

 • ברוב המוחלט של המקרים, המוצרים יגיעו מהר ובחלון זמן של עד שבועיים (גם מאמזון וגם מאליאקספרס).

 • ברוב המקרים, איכות המוצרים מאמזון תהיה גבוהה יותר, והמחיר בהתאם.

 • רכישות בסכום שעולה על $75 חייבות בתשלום מע"מ (17%); באמזון תמיד (ראו בהמשך סעיף על אמזון), ובאליאקספרס, תלוי בחסדיו של המכס (החבילה יכולה להיתפס ויידרש תשלום, אך יכולה גם שלא) – לכן רצוי תמיד לא לעבור את ה-$75. אם אתם רוצים לעשות רכישה גדולה, תבדקו אופציה של פיצול ההזמנה לכמה הזמנות קטנות כך שכל אחת בנפרד לא תעבור את ה-$75.
  * חשוב לציין – מחיר המשלוח לא נחשב כחלק מהסכום החייב במע"מ, אלא רק מחיר המוצר. כלומר, אם מוצר עולה $70 והמשלוח עוד $20, מכיוון שעלות המוצר בלבד היא נמוכה מ-$75, לא נדרש לשלם מע"מ.

באיזה מטבע לשלם באליאקספרס?

ברכישה מאמזון/אליאקספרס נרצה תמיד לשלם בדולרים. בתשלום בשקלים אמזון ואליאקספרס משתמשות ביחס המרה (מדולר לשקל) גבוה יותר מעמלת ההמרה שמשלמים לחברת האשראי, כך שתשלום בדולרים תמיד יהיה זול יותר מתשלום בשקלים (אמנם כתלות במוצר זה יכול להסתכם בכמה שקלים בודדים, אבל למה לא לחסוך אותם בלחיצת כפתור?)

איך מחליפים מטבע באמזון

(אמזון לא מתירים שימוש בתמונות מתוך האתר/אפליקציה שלהם, עמכם הסליחה)

במחשב

בעמוד התשלום, בתיבה מצד שמאל (אם הממשק שלכם באנגלית אז מצד ימין), תופיע אופציה לבחירת המטבע לביצור התשלום – לבחור בדולרים.

בדפדפן בטלפון

בעמוד התשלום, זן האופציה שתופיע ראשונה– לבחור בדולרים.

איך מחליפים מטבע באליאקספרס

במחשב

בתפריט העליון, לוחצים על האופציה לבחירת שפה/ארץ/מטבע ובוחרים בדולרים.

תמונה של שינוי מטבע באליאקספרס במחשב

באפליקציה

לוחצים על "חשבון" בתחתית –> על דגל המדינה (בתפריט העליון של המסך, אמור להיות דגל ישראל) –> מטבע –> בוחרים בדולרים.

תמונה של שינוי מטבע באליאקספרס באפליקציה
תמונה של שינוי מטבע באליאקספרס במובייל

בדפדפן בטלפון

לוחצים על אייקון החשבון בצד העליון של המסך -> לוחצים למטה על 'Settings' -> בוחרים בדולרים (בדומה לתמונה באפליקציה).

תמונה של שינוי מטבע באליאקספרס במובייל
תמונה של שינוי מטבע באליאקספרס במובייל

דגשים לרכישה באמזון

 • נכון לכתיבת שורות אלו (וכנראה גם בעתיד הנראה לעין), אמזון מציעים משלוח חינם ברכישה מעל $49 על רוב המוצרים. מה זה אומר בפועל? אם יש מוצר שגם ככה העלות שלו היא מעל $49 (ומשתתף במשלוח חינם), אז המשלוח יהיה חינם. אם לא – אתם יכולים להוסיף לעגלה מוצרים נוספים שזכאים למשלוח חינם על מנת לעבור את רף ה-$49, וכך לחסוך את עלות המשלוח (שלרוב נעה בין $10-20, אז מומלץ).
  במוצרים שאני מפרסם כאן תמיד אדגיש אם המוצר זכאי למשלוח חינם.
 • מוצרים שזכאים למשלוח חינם מעל $49 מסומנים ככאלה בתיאור המוצר. אם אתם רוצים לסנן מוצרים רק לפי מוצרים שמשתתפים בשילוח חינם, אתם יכולים לעשות את זה על ידי סימון האופציה "Eligible for Free Shipping".

 • אמזון מחשבים את מיסי הקנייה כחלק מהמחיר הסופי. מה זה אומר בפועל? שאם סך הרכישה שלכם עולה על $75 (כאמור, ללא דמי משלוח), אמזון מחשבים בשבילכם את המס שנדרש לשלם ("פיקדון אגרת יבוא") ומטפלים בתשלום שלו בשבילכם, כך שמוצג סכום התשלום הסופי.
תמונה של חישוב המיסים בעמוד התשלום של אמזון
 • אמזון משמשת גם כפלטפורמה למוכרי צד ג' מהם פחות מומלץ לקנות (אין אחריות או שירות של אמזון), לכן כדאי תמיד לשים לב שהפריט או 'נמכר על ידי אמזון' (Sold by Amazon) או 'מסופק על ידי אמזון' (Fulfilled by Amazon).
  המוצרים שאני מפרסם כאן תמיד יהיו כאלו שנמכרים או מסופקים על ידי אמזון.

 • זמני המשלוח באמזון הם לרוב מהירים מאוד ועד כשבועיים, כשבעמוד התשלום יופיע חלון הזמן בו המשלוח יגיע (מניסיוני – מדויק מאוד). המשלוח ברוב המקרים יגיע עם שליח עד הבית, או לנקודת חלוקה (שניתן לבחור מראש). ניתן לבחור משלוח מהיר (שיהיה משמעותית יותר יקר), אבל אין בכך צורך.

 • שירות הלקוחות של אמזון הוא בין הטובים שיש – יש בעיות עם המוצר/משלוח? תהיו בטוחים שתקבלו מאמזון פתרון הולם ומהיר.

 • בכל אחד מעמודי המוצרים יש לכם חוות דעת של רוכשים בתחתית העמוד. כדאי לקרוא בכדי לקבל מידע נוסף על המוצר ממי שהשתמש בו בפועל (חוץ ממני, כמובן).

 • תמיד תוסיפו קודם את המוצר/ים שאתם רוצים לקנות לעגלה; אל תשתמשו באופציית "קנה עכשיו".

דגשים לרכישה באליאקספרס

 • יש מוכרים באליאקספרס שמשחקים עם המחיר של המוצר/משלוח, כך שלעתים מחיר המוצר יהיה זול מאוד (בייחוד ביחס לאותו מוצר ממוכרים אחרים) אבל מחיר המשלוח "ישווה" את המחיר הכולל למוכרים אחרים. דוגמה: אצל מוכר 1 המוצר עולה $9 + $1 משלוח, ואצל מוכר 2 המוצר יעלה $1 + $9 משלוח (אבל בעמוד תוצאות החיפוש יופיע מחיר "עקום" של $1, ללא דמי המשלוח).
  המוצרים שאני מפרסם כאן תמיד יהיו הזולים ביותר עם העלות הכוללת הכי נמוכה.

 • שימו לב תמיד למידות של המוצרים שאתם רוצים לקנות ושהן אכן מתאימות לציפיות/צרכים שלכם. המוכרים באליאקספרס נוטים לפרסם תמונות שהן לא תמיד "נאמנות" למציאות. באותה הנשימה חשוב לשים לב לדברים מיוחדים נוספים שנדרשים לתפעול המוצר, כדוגמת סוללות מיוחדות וכדומה.
  במוצרים שאני מפרסם כאן תמיד אדגיש את המידות ו/או דברים אחרים שחשוב לדעת לפני הרכישה.
 • זמני המשלוח באליאקספרס תלויים בשיטת השילוח. במשלוחים היותר זולים (AliExpress Saver Shipping / Cainiao Economy) זמני המשלוח יהיו סביב ה-3 שבועות; במשלוחים הסטנדרטיים של אליאקספרס (AliExpress Standard Shipping) המשלוח לרוב יגיע בין שבוע לשבועיים. בכל שיטות השילוח יתקבל מספר מעקב (בשיטות השילוח הזולות אליאקספרס כותבים שאין מספר מעקב – להתעלם מזה, לאחר שהמשלוח יוצא מתקבל מספר מעקב).
  בנוסף, יש מוצרים שתצוין בצבע ירוק בתיאור המשלוח שלהם התחייבות לזמן משלוח קצר (לעתים כתלות במינימום של סכום הזמנה).
תמונה עם דוגמאות של משלוחים עם הבטחת זמני אספקה באליאקספרס
 • ברוב המקרים ניתן יהיה לבחור את שיטת השילוח על ידי לחיצה על שדה המשלוח (במחשב/מובייל). רוצים להבטיח משלוח מהיר של עד שבועיים? בחרו ב-AliExpress Standard Shipping.
תמונה של שינוי סוג משלוח באליקספרס
תמונה של שינוי סוג משלוח באליקספרס
 • יש מוצרים בהם בעמוד המוצר ניתן ללחוץ על קופון שנותן הנחה מיידית (לרוב קטנה, אלא אם קונים הרבה יחידות / עוברים רף תשלום גבוה) – כדאי לשים לב לכך.
  במוצרים שאני מפרסם כאן תמיד אציין אם אפשר לקבל עוד הנחה ואיך לקבל אותה.
תמונה של שימוש בקופון באליאקספרס
תמונה של שימוש בקופון באליאקספרס

 • בכל אחד מעמודי המוצרים יש לכם חוות דעת של רוכשים בתחתית העמוד. כדאי לקרוא בכדי לקבל מידע נוסף על המוצר ממי שהשתמש בו בפועל (חוץ ממני, כמובן).

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *