רשת/דיסקית פיצה (Pizza Screen)

פיצהלאב » האנציקלופיצה » רשת/דיסקית פיצה (Pizza Screen)
תמונה של רשת פיצה
תמונה של דיסקית פיצה

כלי שנועד במקור לאופרציה של פיצריות, בעיקר כשנעשה שימוש בתנור מסוע (שעובד על הזרקת אוויר חם) – החורים בתחתית הרשת/דיסקית מאפשרים לאוויר והחום בחלל תא האפייה לאפות את הפיצה מלמטה בצורה אחידה. כמו כן, הן מאפשרות "עיצוב" קל של הפיצה על כלי האפייה והעברה שלו לתנור.
רשת פיצה (בתמונה: הרשת הכסופה) עשויה מרשת של אלומיניום דק, בעוד דיסקית פיצה (בתמונה: הדיסקית השחורה) עשויה מאלומיניום יותר עבה עם חורים בגדלים שונים ושכבה חיצונית של ציפוי נון-סטיק.
רשתות/דיסקיות פיצה מיועדות בעיקר לאפייה של פיצות דקות.

בעבר, השימוש ברשת פיצה היה הכלי הנפוץ בפיצריות, אך כיום הסטנדרט הוא שימוש בדיסקית פיצה (כאמור, כשמדובר באפייה בתנור מסוע). השימוש ברשת פיצה הוא בעיקר במקרים בהם נרצה למנוע מהתחתית להשחים יותר מדי באפייה בתנור שהוא לא תנור מסוע, כמו תנור תאים (אפיית הפיצה על רשת לזמן קצוב בסוף האפייה בכדי להגיע לתוצאת ההשחמה הרצויה של התחתית); ניתן גם להשתמש ברשת הפיצה כרשת קירור לפיצה שיצאה מהתנור.

היתרון המרכזי של רשת פיצה לעומת דיסקית פיצה הוא עלות זולה מאוד (שקלים בודדים). החיסרון הוא בלאי גדול (מתעקמת ונהרסת בקלות) והצורך שהרשת תהיה מטופלת (seasoned) היטב על מנת שתתפקד בצורה אופטימלית (מבחינת העברת חום) ושהפיצה ו/או שאריות מזון לא ידבקו אליה (מה שעשוי להוציא אותה מכלל שימוש בגלל הקושי לנקות אותה). דיסקיות פיצה לא מתאימות לבצקים בהידרציה גבוהה – הבצק "ינזל" בין חורי הרשת.
היתרונות המרכזיים של דיסקית פיצה הוא ציפוי נון-סטיק, פיזור והעברת חום טובים יותר, קלות ניקוי ועמידות גבוהה. החיסרון הוא עלות גבוהה יותר לעומת רשת פיצה.

באופן כללי, לרשתות/דיסקיות פיצה יש פחות שימוש בתנאים ביתיים. אם רוצים להכין פאן פיצה דקה, עדיף להשתמש בתבנית פיצה לא עמוקה.
רשתות/דיסקיות פיצה לא מתאימות לשימוש בטאבון.