תמונה של הערך "פיצה" במילון

ערך עובי (Thickness Factor / Loading Factor)

פיצהלאב » האנציקלופיצה » ערך עובי (Thickness Factor / Loading Factor)

ערך העובי (Thickness Factor או בקצרה TF) הוא ערך (מספר) שמשמש לציון מידת העובי של הפיצה לאחר האפייה. במקור, ערך העובי נועד בעיקר לשימוש תעשייתי של פיצריות (לצורך מדידה מדויקת של כמות הבצק הנדרשת לעובי פיצה ספציפי ומיקסום עלויות), אך ניתן לעשות בו שימוש בקלות גם בתנאים ביתיים באמצעות מחשבון הבצק של פיצהלאב.

ערך ה-TF משמש כמשתנה בנוסחה לחישוב כמות הבצק הנדרשת להכנת פיצה בעובי ספציפי בהתאם לגודל הרצוי (עגולה או מרובעת). הערך הוא *יחסי*, ואינו מודד את עובי הפיצה הסופי. ערך ה-TF נע בין 0.05 (קרקר סטייל פיצה) ועד למעל 0.15 (לפיצות עבות מאוד). הנוסחה לחישוב ערך ה-TF: משקל הבצק \ (π * (רדיוס הפיצה באינצ’ים)².

חשוב לציין שמכיוון שערך העובי נוצר במקור עבור פיצות בעובי אחיד (כלומר שכל בסיס הפיצה הוא באותו העובי), ומכיוון שבאפייה ביתית וכתלות בסוג הפיצה שמכינים הבסיס לא תמיד באותו עובי (כתוצאה מפתיחת הבצק, השארת שוליים צרים/רחבים וכו') – ערך העובי יכול להשתנות כתלות בצורת ההכנה. ועם זאת, ערך העובי עדיין מספק בסיס השוואתי מצויין ומקל על חישוב העובי הרצוי של הפיצה, אך כדאי ורצוי להתנסות בשימוש בו על מנת להגיע לתוצאות שמתאימות לכם.

ערכי עובי לסוגים נפוצים של פיצות: